FacebookTwitterGoogle Bookmarks

Program događanja

  • Program događanja u zagrebačkoj županiji - travanj 2018.

     
    BRDOVEC, DUBRAVICA, MARIJA GORICA
     
    2.                   11.30Uskrsni Motocross - tradicionalni motocross, otvoreno prvenstvo Hrvatske koje organizira SMK Savski, Savski Marof
    6.                   19.30Vinski bal i podjela diploma, završna svečanost 21.ocjenjivanja vina iz općine Brdovec Udruge vinogradara i vinara Brdovečkoga kraja Trsek
    Dvorana za svadbe Apolonia, Drenje Brdovečko
    Prijave na bal i ostale informacije na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
    14.Ocjenjivanje vina od strane ovlaštenih ocjenjivača Zagrebačke županije u organizaciji udruge Trsje
    22.Jurjevo u Muzeju Brdovec uz nastupe udruga i KUD-eva s brdovečkog područja
    22.                 17.00Jurjevo u kući Krulc, Marija Gorica
    U organizaciji KUD-a Zgubidan prikazuje 3. dramsko scenski prikaz: “Jurjevo na Gorica”
    25.Obilježavaje blagdana Sv. Marka, u organizaciji udruge Trsje
    28.                 09.305. Kup Sutle, NK Sutla organizira tradicionalni, međunarodni nogometni turnir za mlađe dobne uzraste, igrače rođene 2009. i 2010. god.
    ***Izlozba fotografija Đure Janekovića, Muzej Brdovec
    Informacije:
     
     
    TZ "Savsko sutlanska dolina i brigi" (Brdovec, Dubravica, Marija Gorica),Ilije Gregurića 13, 10291 Brdovec, tel. 01/3398 747             
    Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.,  www.tzssdib.hr
     
     
    DUGO SELO
     
    11.19.30Književna večer - gost književnik Ivica Prtenjač i Hrvoje Ivančić
    Zbirka Za'atar: priče s Bliskog istoka“.
    Gradska knjižnica
    14.09-12Dan otvorenih vrata Glazbene škole
    (upoznaj instrumente, saznaj sve o upisima)
    Dom HV
    14.11.00Dječji mjuzikl : „Tko sam, što sam“
    (Produkcija Z)
    Dvorana Preporod
    14.20.00Predstava: „Pokopaj me nježno“
    (Kerekeš teatar Varaždin)
    Dvorana Preporod
    19.19.00Izložba minijatura
    Pučko otvoreno učilište
    20.19.00Noć knjige
    Predstavljanje knjige „Po mom bregu“ Želimira Novaka
    Koncert ženske klape Felicitas
    Recital Kluba pisaca
    Gradska knjižnica
    20.19.00Izložba Mirjane Perković „Svijet u cvijeću i …mace“
    Mala galerija
    22.09.00-18.00Sajam cvijeća 
    Kolodvorska ulica
    Organizator: Grad Dugo Selo i TZG Dugo Selo
    22. Tour of Croatia – etapa 6
    Biciklistička utrka prolazi kroz Dugo Selo
    28.-2918.007. Međunarodni festival klasične glazbe
    Dom HV-a
    Nastupaju:   ALEA-Ensemble: Sigrid Präsent – Violine (1), Igmar Jenner – Violine (2), Wolfgang Stangl – Viola (3), Tobias Stosiek – Violoncello (4), Rita Melem – Klavier (5), Gerhard Präsent – Moderation, Simfonijski orkestar Graz (solisti: Alexandra Radoulova, klavir, Sarah Kettner, sopran, dirigent: Andrej Skorobogatko
    Informacije:TZG Dugog Sela, Josipa Zorića 1, 10370 Dugo Selo
    tel. 01/2753 705, 2751 404, www.dugoselo.hr
     

    POU Dugo Selo, tel. 01/2774 131
     
    IVANIĆ-GRAD
     
     
    1.-7. Vjekoslav Skrbin „Uskrsne meditacije“ likovna izložba
    Muzej Ivanić-Grada
    Organizator: Muzej Ivanić-Grada
    7.18.002. Škrletovo
    Mala dvorana POU
    Organizator:  TZG Ivanić-Grada i Udruga „Škrlet“
    10.
     
    19.00Putopisno predavanje i promocija knjige Nikole Hovata „Barinški epitaf“  Gradska knjižnica
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    12.
     
    18.00Predstavljanje slikovnice Krune Božića „Žaba na izletu“
    Gradska knjižnica
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    12.-30. Razotkrivanja, entomološko-mineraloška izložba
    Muzej Ivanić-Grada
    Organizator: Muzej Ivanić-Grada u suradnji s Hrvatskim prirodoslovnim muzejom Zagreb
    14.
     
    20.006. smotra „Lepe moje ravne pole“, Društveni dom Posavski Bregi
    Organizator: KUD „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi
    14.
     
     Akcija čišćenja okoliša „Zelena čistka“ 
    Organizator: Društvo za promicanje zdravijeg i humanijeg življenja „Zlatno doba“ Ivanić-Grad, u suradnji s udrugama na području grada
    16.
     
    20.00Predstava "Kako ubiti suprugu ili supruga bez suvišnih zašto"
    Kazališta Knap u velikoj dvorani POU
    Organizator: Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad
    18.
     
    12.00Predstava Kazališta Dubrava „Poljubit ću je uskoro, možda“za 5. i 6. razrede
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    19.
     
    19.00Predstavljanje knjige Ingrid Divković „Živi mi se“ 
    Gradska knjižnica
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    20.
     
    14.00Radionica za djecu – „Upoznajmo autora“
    Gost: Niko Barun u Gradskoj knjižnici
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    24.
     
    10.00Čitaonica i radionica za djecu u suradnji sa Ibis grafikom, vodi Srebrenka Peregrin u Gradskoj knjižnici
    Organizator: Gradska knjižnica Ivanić-Grad
    25.
     
    19.00Predavanje Damodara Frlana -   UNESCO-va lista kulturne baštine čovječanstva
    Organizator: Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad 
    26.             Dan obrtnika
    28.
     
    19.00-22.00Koncent grupe Dusty hats
    Mala pozornici ispred POU
    Organizator: Dusty hats
    Informacije:TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad 
    tel./fax. 01/2881 591, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., www.tzig.hr
     

    POU Ivanić-Grad, tel. 01/2881 688
     
    JASTREBARSKO
     
    2.18.00   Naturel Cross liga Gović 2018
    Start i cilj: Centrala-igralište NK Jaska, organizator Jastreb extreme
    2.14.00  Uskršnja dječja utrka, kod Glazbene škole Jastrebarsko
    Organizator OK Jelen
    8.  18.00   Svečanost obilježavanja 20. godina rada „Svetojanskih mažoretkinja“
    Princess centar
    10.-19.   Izložba divljih životinja, organizatori TZGJ, Gradski muzej i galerija Jastrebarsko i Hrvatski lovački savez, prostor podruma Žitnice
    10.   18.00   Naturel Cross liga Gović 2018
    Start i cilj: Centrala-igralište NK Jaska, organizator Jastreb extreme
    14.  12.00  Smotra zborova i malih vokalnih sastava
    Velika dvorana Centra za kulturu Jastrebarsko
    14.                  14. Nenina utrka, organizator OK Jelen
    Gornje Izimje kod Jastrebarskog
    14.19.00Jaskanski noćni sprint, organizator OK Jelen
    Perivoj dvorca Erdody
    15.   11.00  Regionalna smotra folklora, organizator Zajednica kulturno-umjetničkih udruga grada Jastrebarskog
    Dom kulture Jastrebarsko
    17.-18.18.00  Naturel Cross liga Gović 2018, Start i cilj: Centrala-igralište NK Jaska Organizator Jastreb extreme
    28.                    Turnir za djecu do 8,10 i 12 godina, organizator Teniski klub Gem
    28.   11.00    Jap trail 2018, organizator Jastrebe extreme
    Start i cilj: Planinarski dom Žitnica
    28.-29. Obilazak Jaskanskog planinarskog puta
    Organizator HPD Jastrebarsko
    Informacije:TZG Jastrebarskog, Vladka Mačeka 1, 10450 Jastrebarsko
    www.tzgj.hr
     
    , tel. 01/ 6272 940, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
    Športska zajednica grada Jastrebarskog, www.szgj.hr
     

    Centar za kulturu Jastrebarsko, tel. 01/ 6281 126, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
     
    KRAŠIĆ
     
    15.11.00Obilježavanje godišnjice krštenja Kradinala Franje Kuharića
    Pribić
    22. Obilježavanje Dana planeta zemlje
    Krašić
    Informacije:TZO Krašić, Krašić 101, tel./fax 01/6270 910, www.tzokrasic.hr
     
       Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
     
     
    PISAROVINA
     
    7. Memorijal Damir Milatović, Međunarodni dječji judo turnir
    Sportska dvorana u Pisarovini, organizator Judo klub Pisarovina
    21.-22. Jurjevski običaji i paljenje krijesa
    Donja Kupčina, Bratina, Lučelnica i Trg Stjepana Radića
    Informacije:TZO Pisarovina, Trg Stjepana Radića 13, 10451 Pisarovina
    tel. 099/4095 514, 01/6291 029, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. 
    www.pisarovina.hr
     
     
    SAMOBOR
     
    8.10.00           Humanitarna Večernjakova utrka
    organizator: Večernji list, Bunker          
    13.20.00           Vjeran Čengić, 4. trijenale autorportreta, nagradna izložba
    organizator: POU Samobor
    Centar za mlade Bunker
    14.-15. Festival češnjofke
    Organizator: Grad Samobor, Kleščićeva ulica
    17.18.30Izložba fotografija “Leptiri Žumberka”
    Organizator: POU Samobor
    Izložba ostaje otvorena do 22.4.
    Autobusni kolodvor Samobor
    21.11.00           26. Samoborski haiku susreti “Darko Plažanin”
    Organizator: Ogranak MH Samobor
    Gradska knjižnica Samobor, odjel za odrasle
    21.19.007. samoborski Jurjevski krijes
    Organizator: TZ grada Samobora i DVD Samobor
    Livada Vugrinščak
    22.12.00Tour of Croatia – start 6. etape, organizator: Top Sport Events
    Trg kralja Tomislava
    30.17.00Kićenje majuša, organizator: Ogranak MH Samobor
    Trg kralja Tomislava
    do 11.4. Izložba Ivice Lajtnera “Puž – struktura i forma”
    Organizator: POU Samobor
    Centar za mlade - Bunker         
    do 22.4. Izložba Nade Orel “Sjene”,organizator: Udruga Fotum
    Foto galerija Lang (otvorena vikednom od 11 do 13 i od 16 do 19 sati
    ostale dane po dogovoru na tel. 0917300485)
    Informacije:TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor
    tel. 01/3360 044, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.,  www.samobor.hr
     

    POU Samobor, tel. 01/3360 112, www.pousamobor.hr
     
     
    SVETA NEDELJA
     
    26.03.- 20.04.  Radost Uskrsa u Svetoj Nedelji – izložba velikih uskrsnih pisanica
    (Jezero Kipišće, kružni tok u Svetoj Nedelji – ispod župne crkve,
    Trg Ante Starčevića u Svetoj Nedelji)
    20.19.00  Putopisno predavanje „Međimurje kakvo ne poznajete“
    Centar za posjetitelje (Ul. Marijana Stilinovića 1)
    21. i 28.10.00  Radionice mladih Ogranka Matice hrvatske
    Na trećoj radionici usavršavat ćemo tehniku filcanja.
    Na četvrtoj radionici izrađivat će se papirnato cvijeće kojim će članovi
    uoči 1. svibnja, ukrašavati majuš
    30.18.00  Kičenje majuša
    Trg Ante Starčevića
    Informacije:TZG Svete Nedelje, Marijana Stilinovića 1, 10431 Sveta Nedelja, 
    tel./fax. 01/3373 919, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., www.svetanedelja.hr
     
     
    SVETI IVAN ZELINA
     
    1. Uskrs u Paukovcu      
    DVD Paukovec
    7. Blagoslov motora        
    Moto i off road klub Sveti Ivan Zelina   
    7. Međunarodni susret Quad i ATV vozila Moto kluba "Sveta Helena"   
    Sveta Helena
    8. 6. Vatrogasni vikend u Zelini  
    Vatrogasni centar
    13. „Klupko“, kazališna predstava Amaterskog kazališta Retkovec
    Pučko otvoreno uličište Sveti Ivan Zelina         
    Dvorana Kraluš
    19. Izložba slika Petra Vidaka, u suradnji s Udrugom Srce
    Dvorana Kraluš
    20. Koncert učenika Glazbene škole Zlatko Grgošević    
    Dvorana Kraluš
    22.  „Više sreće drugi put“, kazališna predstava Zelinskoga amaterskog kazališta ZAmKa , Dvorana Kraluš
    22. Tour of Croatia - Etapa 6                    
    Sveti Ivan Zelina
    27. Koncert "Los Colonoscopicos" (glazba andskih predjela)       
    Dvorana Kraluš
    28. Otvaranje ribolovne sezone
    ŠRD Sv. Ivan Zelina, Ribnjak Mokrice
    Informacije:TZG Sv. Ivana Zeline, Trg A. Starčevića 13, 10380 Sv. Ivan Zelina
    tel. 01/2061 808, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., www.tz-zelina.hr
     

    VELIKA GORICA
     
    3.19.004300 km Pacific Crest Trail - multimedijalno predavanje i predstavljanje 
    knjige „Barinški epitaf“
    Vijećnica POUVG
    3.-30. Pišem ti pismo – natječaj za najpismo
    Središnji odjel za odrasle /Gradska knjižnica
    3.-21. Velika Britanija - izložba Montessori skupine Dječjeg vrtića Velika Gorica, Dječji odjel / Gradska knjižnica
    5.  18.00Koncert Miroslava Giljanovića Fixa
    Dvorana Galženica
    5.-11.           TDF – tjedan dokumentarnog filma
    Dvorana Gorica
    6.-8. Otvoreni Kup Hrvatske u plesu
    Dvorana Srednjih škola / p.k. Megablast
    7. Svjetski dan zdravlja - Informativno-edukativna izložba
    Područna knjižnica Galženica
    7.-8.15.00Smotra kazališnih amatera Zagrebačke županije
    Dom kulture Buševec /OSS Buševec
    10.19.00Zaštita imovine umirovljenika i drugih starijih osoba – predavanje Milana Tomičića, Vijećnica POUVG
    Razgovaraonica „Ispeci pa reci!“, Središnji odjel za odrasle / Gradska knjižnica
    13.20.00Izložba Đure Sedera, Galerija Galženica
    15.17.00Stonoga Goga – predstava; Renata Carola Gatica
    Dvorana Gorica
    16. 20.00Čehontijada - Predstava Kazališne grupe Lectirum
    Dvorana Gorica
    18.-27. Jurjevski sajam knjiga, predvorje POUVG
    20.-22. Obilježavanje Svjetskog dana plesa, POUVG / Plesni klub Megablast
    21. „Dobro došli mili gosti“ – Kulturno – zabavno - sportski program
    Mičevec
    22. 
     
     
    10.00
    14.00
    Turopoljsko Jurjevo - cjelodnevni kulturno umjetnički i zabavni program uz nastup folklornih grupa i zborova, radionice, sajam rukotvorina i paljenje velikog krijesa
    Svjetski dan u pripremanju kotlovine 
    Turopoljski ručak 
    Stari grad Lukavec / Plemenita opčina turopoljska
    23.              Noć knjige 2018. – nacionalna manifestacija posvećena knjizi i čitanju,      Gradska knjižnica / www.knjiznica-vg.hr
     

    Knjigom oko svijeta: Skandinavci - Izložba uz Svjetski dan knjige
    Područna knjižnica Galženica
    23.4.-14.5. Dijete i fotografija - izložba Dječjeg vrtića Velika Gorica, Dječji odjel
    Gradska knjižnica
    24. Psihoedukativna radionica za roditelje i odgojitelje
    Dječji odjel, Gradska knjižnica
    25.19.00Predstavljanje slikovnice „Ptičice u turopoljskom vrtiću“
    Vijećnica POUVG
    26.  Hrvatska uzvraća udarac - Predstavljanje knjige; Cody McClain Brown, autor
    Područna knjižnica Galženica
    Okusi i mirisi mog zavičaja - Turopoljski stol kroz četiri godišnja doba
    Predstavljanje učeničkog projekta Gimnazije Tituša Brezovačkog iz Zagreba
    Središnji odjel za odrasle / Gradska knjižnica
    Moja ratna priča - Predstavljanje knjige Vesne Oršulić, Središnji odjel za odrasle / Gradska knjižnica
    VCVG – volontiraj i ti! Predstavljanje Volonterskog centra
    Središnji odjel za odrasle / Gradska knjižnica
    26.19.30Koncert za flautu i klavir
    Dvorana Galženica
    28.17.00Međunarodni festival dječjeg folklora
    16. "Dječje igre" 
    Dom kulture Buševec / OSS Buševec
    29.12.007. Tour de Tur – biciklistička utrka za građane / Muzej Turopolja
    Društvo športske rekreacije Zdrav duh, www.zdravduh.hr
     
    ***19.00     Matičin četvrtak – niz predavanja četvrtkom u
    organizaciji Ogranka Matice Hrvatske V. Gorica
    Muzej Turopolja
    Informacije:TZG Velike Gorice, Trg kralja Tomislava 2, 10410 Velika Gorica
    tel./fax 01/6222 378,Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., www.tzvg.hr
     

    POU Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr
     
     
    VRBOVEC
     
    7.           18.00   20.00                               Vrapčić Richard – crtani film
    Comic Sans – domaći igrani film
    Dvorana POU
    12.19.00               „Bili smo u Arkadiji“ - izložba Ivane Ožetski
    Mala galerija POU
    13.19.00Predavanje „Psihoterapija prostora kroz aktivaciju sjećanja“
    Antonio Grgić, u sklopu projekta Grad na drugi pogled
    14.18.00  20.00                               Ukradena princeza – crtani film
    Smrtonosna želja – igrani film
    Dvorana POU
    19.19.00Predavanje „Distopija i grad sadašnjosti kroz ogledalo budućnosti“
    dr. Fani Cettl, u sklopu projekta Grad na drugi pogled
    20.10.00„Ljubav Zemlji“ - glazbeno-scenski program
    Ljetna pozornica
    21. U povodu  Dana planeta Zemlje u upotrebi poštanski žig s crtežom gljive lisičarke                                             
    Pošta Vrbovec
    21.18.00 20.00                                         Leo Da Vinci: Misija Mona Lisa – crtani film
    Read Player One – igrani film  
    Dvorana POU
    22.20.00                Metoda za brak – kazališna predstava Hit teatra
    Dvorana POU
    23.17.00Noć knjige 2018. – Pričaonica, gosti: Dječji vrtić Vrbovec i ostali zainteresirani predškolci
    25.10.00                Koncert za najmlađe
    Dvorana POU
    25.19.00Predstavljanje knjige „6 milimetara“ Josipe Pavičić Berardini
    26.19.00Predavanje „Održivost i osnaživanje lokalnih zajednica – uloga suradnje obrazovnih i kulturnih ustanova i udruga“ - dr.sc
     
    . Sanja Lončar, u sklopu projekta Grad na drugi pogled
    28.20.30Stand up komedija
    Dvorana POU
    30.10.00
     
    11.00
     
                                  
    „U boj, u boj“  - dokumentarna izložba o obitelji Zrinski
    Mala galerija POU
    Komemorativna svečanost u povodu 347. godišnjice pogibije hrvatskih junaka Petra  Zrinskog i Frana Krste Frankopana
    Gradski park
    Informacije:TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 7a, 10340 Vrbovec
    tel./fax 01/2791 661, Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.www.tz-vrbovec.hr
     

    POU Vrbovec, Kolodvorska 1, 10340 Vrbovec, tel./fax 01/2791 115, 
    Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.www.pou-vrbovec.hr
     

    ZAPREŠIĆ
     
    2. 10.00-13.00Uskršnje zekanje
    Trg Ivana Pavla II
    5.-8.     I. međunarodni skup: Umjetnost - izazov i odgovornost
    Organizator: Pučko otvoreno učilište
    Centralno događanje 07. travnja
    7.8.00-18.00Jubilarni 20. košarkaški uskrsni turnir, KK „Jabuka“
    Dvorana ŠRC
    14.8.00-18.00U susret Danu planeta Zemlje -Ban Trail - trail utrka,
    Igralište Srednje škole „Ban Josip Jelačić“
    Atletski klub Mala atletska škola, www.bantrail.com
     
    14.13.00-18.30KUP RH u Akrobatskom rock'n'rollu
    Dvorana SŠ Ban Josip Jelačić
    14.      09.30Plemeniti taekwondo turnir, Sutinska vrela Podsused
    22.15.0032. smotra puhačkih orkestara Zagrebačke županije
    Velika dvorana POUZ-a
    25. Dan MO Kupljenovo  
    Svečana sjednica MO Kupljenovo uz kulturno umjetnički program
    28. Moto party, udruga Free bikers Kupljenovo
    29. Uskrsno ribarenje 
    Jezero u parku dvorca Lužnica
    Informacije:TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zapreš, tel. 01/3311 611, 
    Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.www.tz-zapresic.hr
     

    POU Zaprešić, tel. 01/3310 116, www.pouz.hr
     
     
    www.tzzz.hr

     

     

     

Prodaja slika Online

Tekstovi i fotografije na ovoj stranici vlasništvo su njihovih autora i nije dopušteno njihovo skidanje i upotreba bez odobrenja autora i bez navođenja linka stranice kao izvora.

© 2013 Ludvig dizajn. All Rights Reserved.