Izvan okvira

prvastrana

"Jesen" od Ane Sušec  je slika koja kroz jednostavnu, ali dojmljivu kompoziciju odaje počast ljepoti svakodnevnih predmeta i prirodnim bogatstvima jeseni. Kroz pažljivo oblikovanje i balans svjetla, boje i teksture, Ana stvara osjećaj topline i domaće udobnosti, dok istovremeno povezuje promatrača s cikličnim prirodnim svijetom. Slika se uklapa u dugu tradiciju mrtve prirode, ali svojim suvremenim pristupom akrilu donosi svježinu i suvremeni vizualni jezik unutar klasičnog žanra. Slika Anice Gašpar „Suncokreti” je klasična mrtva priroda koja kroz realizam i preciznost slavi ljepotu prirode i prolaznost života. Korištenjem tehnike ulja na platnu, Anica uspijeva stvoriti dinamičan i dojmljiv prizor koji evocira radove majstora poput van Gogha i nizozemskih slikara mrtve prirode. Snažna simbolika suncokreta i emotivna atmosfera čine ovu sliku vizualno privlačnom i duboko meditativnom, pozivajući gledatelja na refleksiju o ljepoti i prolaznosti života.

"Brod" Branke Zobenice je slika koja uspješno koristi elemente impresionizma i postimpresionizma kako bi stvorila dojmljivu atmosferu punu osjećaja. Korištenje dramatične svjetlosti i igre boja evocira emocije tišine, refleksije i kretanja kroz nepoznato. Sličnost s radovima Moneta i Turnera sugerira da je umjetnik inspiriran velikim majstorima pejzažnog slikarstva, dok istovremeno donosi vlastitu interpretaciju klasične teme mora i broda. Ova slika ne prikazuje samo fizičku stvarnost, već i unutarnje stanje uma, pozivajući nas da plovimo zajedno s brodom kroz more misli i emocija. "Jutro u vrtu” je mirna, meditativna slika koja slavi ljepotu prirode kroz mekoću pastelnih boja i pažnju prema detaljima. Danica Kuštrak koristi tehniku pastela kako bi stvorila nježan, ali realističan prikaz cvijeća i lišća, evocirajući osjećaj jutarnje svježine i prolaznosti trenutka. Inspiracija iz impresije prirode povezuje ovaj rad s velikim majstorima impresionizma i botaničke umjetnosti, dok slika istovremeno zadržava svoju jedinstvenu poetsku i vizualnu privlačnost. "Uhvati ritam” je slika koja kroz dinamične figure i ekspresivne boje slavi radost i energiju plesa. Davorka Radočaj koristi kombiniranu tehniku kako bi stvorila prizor koji evocira pokret i ritam, dok jarke boje i apstraktna pozadina doprinose osjećaju živosti i emocionalne snage. Ovaj rad podsjeća na radove ekspresionista poput Henrija Matissea i Diega Rivere, ali zadržava vlastitu originalnost i emocionalni naboj, čineći ga vizualno dojmljivim i emotivno snažnim prikazom plesne umjetnosti. "Makovi” Dijane Savić je slika koja kroz upotrebu boje, teksture i slobodnog poteza prenosi osjećaj prirodne ljepote i prolaznosti. Kombinacija impresionističkog i ekspresivnog pristupa daje slici vitalnost i dinamiku, dok makovi kao centralni motiv sugeriraju krhkost prirode i prolaznost trenutka. Ova slika evocira radove impresionista, osobito Moneta i van Gogha, te se uklapa u tradiciju slavljenja ljepote prirode kroz jednostavne, ali snažne simbole poput polja s makovima.

"Ruže s Jupitera” Dražena Petrovića mogu se tumačiti kao alegorija koja slavi prirodu, ali je postavlja u kozmički kontekst, sugerirajući ideju univerzalne povezanosti života, čak i na planetima izvan Zemlje. Ruže, koje tradicionalno simboliziraju ljepotu i ljubav, ovdje preuzimaju novu ulogu – one su simboli nepoznatog, misterioznog i možda čak nedostižnog. "Buđenje" Dubravke Smiljan nosi jednostavnu, ali snažnu poruku – slavljenje prirode u njenom najosjetljivijem trenutku. Tehnika ulja na platnu omogućila je umjetnici da majstorski prikaže igru svjetla i sjene, te teksture koje su gotovo opipljive. Realistični stil i pažljivo modeliranje kapljica rose na cvjetnim laticama podsjećaju na umjetničke struje fotorealizma i impresionizma, s naglaskom na mirnoću i ljepotu prirodnih ciklusa. "Pada snijeg" Dušice Božić hvata duh impresionizma kroz bogatu upotrebu svjetla i boje, stvarajući atmosferu mira i tišine usred zimskog pejzaža. Kroz meke poteze kista i hladne tonove, Dušica uspijeva dočarati ne samo vizualni dojam zime, već i emotivni odgovor na njezinu tišinu i ljepotu. Srodnost s impresionističkim majstorima poput Moneta i Sisleyja očita je u načinu na koji se pejzaž ne prikazuje doslovno, već kroz filter subjektivnog dojma, gdje su svjetlost i atmosfera najvažniji elementi. "Marina" je slojevito i emotivno djelo koje prikazuje more u neprestanoj promjeni, dok apstraktni oblik omogućuje promatraču da osjeti snagu prirodnih elemenata bez čvrstih kontura ili detaljnih prikaza. Đurđica Pirkić koristi akrilnu tehniku na majstorski način kako bi prenijela pokret i dinamiku mora, s posebnom pažnjom na teksturu i atmosferu. Slika evocira osjećaj smirenosti i snage istovremeno, čineći je vizualno dojmljivom interpretacijom prirode u njenom najčišćem obliku. "U plićaku" Gordane Marijić je vizualno bogata i taktilna kompozicija koja koristi kombiniranu tehniku kako bi stvorila slojevitu i dinamičnu površinu. Gordana istražuje odnos između materijalnosti i prirode, stvarajući djelo koje evocira smirenost mora, ali i bogatstvo života ispod površine. Kroz upotrebu tekstura i slojevitih boja, slika se uklapa u tradiciju apstraktnog ekspresionizma, evocirajući djela Anselma Kiefera, dok zadržava vlastitu jedinstvenu vizualnu estetiku.

"Sama" Hane Babić je vizualno dojmljiva slika koja koristi jednostavnost motiva i tehničku složenost da bi prenijela duboku emocionalnu poruku. Korištenje kombinirane tehnike kolaža i akrila dodaje slojevitost interpretaciji, dok dominantna plava boja stvara osjećaj smirenosti, ali i određene distance. Umjetnički, slika se može smjestiti u okvire modernizma, ali s jasnim individualnim pečatom umjetnice, koja kroz jednostavne motive istražuje složene teme.
Irina Hrdelja  u slici "Vatra u kosi" spaja elemente realizma i fantazije, istražujući teme unutarnje snage, strasti i povezanosti s prirodom. Kroz dinamičan prikaz plamteće kose i mirnog oceanskog pejzaža, slikarica stvara kompoziciju koja evocira emocije i potiče promišljanje o ravnoteži između smirenosti i energije. Ovaj rad naslanja se na tradiciju romantičarskih i simbolističkih umjetnika, kombinirajući klasične pejzaže s nadrealnim elementima, stvarajući suvremenu fantastičnu viziju prirode i unutarnjih stanja. Slika "Današnji ručak" Jadranke Šlipogor nudi više od običnog prikaza hrane. Ona kroz kombinaciju boja, kompozicije i simbola postavlja pitanja o vrijednostima, prolaznosti i konzumerizmu u suvremenom društvu. Iako se na prvi pogled čini jednostavnom, ova slika u sebi krije dublje slojeve značenja, pozivajući nas na refleksiju o svakodnevnim životnim ritualima i onome što nam mediji serviraju kao "današnji ručak". Jasenka Smrekar u "Gomili" kroz precizan i teksturiran prikaz stijena i mora stvara dojam snage, postojanosti i stabilnosti. Koristi tehniku akrila kako bi vješto naglasila teksturu i volumene stijena, stvarajući dramatičan pejzaž koji evocira radove impresionista i postimpresionista. Slika odiše osjećajem mira i tišine, dok kontrast između čvrstih stijena i fluidnog mora otvara prostor za dublje promišljanje o prirodnim silama i njihovom međusobnom djelovanju. U "Ljubavnom žaru" Lela Stanković Vuković kroz realistično i precizno oblikovanje ljudske figure slavi ljepotu plesa i ljubavi. Lela koristi tehniku akrilnih boja kako bi stvorila dramatičan kontrast između svjetla i sjene, naglašavajući eleganciju i gracioznost plesača. Ovaj rad evocira umjetnička djela Degasa, dok donosi vlastiti izraz emocionalne snage i harmonije između dvoje ljudi kroz umjetnost pokreta.

"Vremenski putnik" Ljiljane Tršan je dinamična apstraktna kompozicija koja se ističe svojom geometrijskom preciznošću i ekspresivnim korištenjem boje. Kroz simbiozu linija, boja i oblika, Ljiljana stvara vizualnu metaforu za pojam vremena i prostora, evocirajući radove velikih apstraktnih i futurističkih majstora. Ova slika poziva gledatelja da istraži složene odnose između prostora, vremena i oblika, pružajući bogatstvo vizualnih i intelektualnih interpretacija. "I to je ljubav" Marije Tokić odiše jednostavnom, ali snažnom porukom koja dopire do srca posjetitelja. Tehnika akrila je vješto upotrijebljena kako bi stvorila osjećaj lakoće i fluidnosti trenutka, dok kompozicija i izbor tema podsjećaju na umjetničku tradiciju impresionista i romantičara, koji su također slavili ljepotu jednostavnih životnih trenutaka. "Divlja priroda" Marijanke Omazec je slika koja uspješno prenosi duh impresionizma kroz suvremenu tehniku akrila, pružajući gledatelju prizor prirode u kojem boje i svjetlost vode igru. Marijanka koristi bogatu paletu i slobodne poteze kistom kako bi stvorio atmosferu smirenosti i refleksije, dok dinamika kretanja vode i naglašeni sezonski tonovi dodaju osjećaj prolaznosti i promjene. Ovaj rad evocira osjećaj tihe meditacije i poziva posjetitelje na kontemplaciju o prirodnim ciklusima i vlastitom unutarnjem svijetu. "Majka i djetešce" Mire Čikardić je suptilna i emotivna slika koja prikazuje univerzalni motiv majčinske ljubavi i brige. Kroz realistički prikaz figura, s naglašenom pažnjom na detalje lica i tkanine, Mira uspijeva prenijeti toplinu i zaštitnički duh ove veze. U stilu evocirajući klasične majstorske prikaze Madone s djetetom, slika se uklapa u dugu tradiciju slavljenja majčinstva kroz likovnu umjetnost. "Motivi Rakani" Oste Ercega  slojevita je i intenzivna slika koja koristi apstraktni ekspresionizam za istraživanje složenih unutarnjih stanja i emocija. Snažni potezi kistom i jarke boje podsjećaju na djela velikih majstora apstraktnog ekspresionizma poput Pollocka i Basquiata, dok lica i oči unose element ljudskog prisustva u apstraktnu kompoziciju. Ova slika pruža promatraču slobodu interpretacije, pozivajući ga da se poveže s motivima na emocionalnoj i intuitivnoj razini. Pina Perović  kroz "Vrijeme lavande kombinira bogate teksture i boje kako bi prenijela mirnu, nostalgičnu atmosferu mediteranskog krajolika. Korištenjem akrilne tehnike, Pina uspijeva stvoriti dinamičan prikaz lavande koji evocira elemente impresionizma i postimpresionizma. Kroz jednostavan, ali efektan motiv, slika slavi ljepotu prirode i njezinu prolaznost, dok arhitektonski elementi u pozadini dodaju osjećaj stabilnosti i trajnosti. "Cvjetni kub" Rikarde Matić je vizualno dojmljiva slika koja kombinira elemente kubizma i fovizma kako bi reinterpretirala klasičnu temu mrtve prirode. Rikarda koristi geometrijske oblike i jarke boje kako bi stvorio dinamičnu kompoziciju koja odiše energijom i modernističkom inovacijom. Ovaj rad evocira djela velikih kubista i fovista, dok istovremeno zadržava vlastitu jedinstvenu vizualnu estetiku, koja je bogata bojom i apstrakcijom, te poziva gledatelja na refleksiju o prostoru, formi i harmoniji boja.

"Skale" je živopisna i ekspresivna slika Snježane Mayer koja koristi elemente fovizma kako bi stvorila dinamičnu i kolorističku viziju arhitekture i prostora. Kombinirajući intenzivne boje i brze, energične poteze kista, umjetnik evocira osjećaj vitalnosti, radosti i optimizma. Ova slika ne pokušava prikazati stvarnost onakvom kakva jest, već interpretira prizor kroz prizmu subjektivnih osjećaja, stvarajući veselu i živahnu atmosferu koja podsjeća na radove velikih fovista i ekspresionista. U "C’est la vie" Valentina Dujela istražuje duboke filozofske teme kroz bogatstvo simbolike i umjetničke tehnike. Valentina vješto koristi kombinaciju apstrakcije i realizma, povezujući ljudsku figuru i prirodne motive kako bi prenijela ideju prolaznosti života i ljepote svakodnevnog postojanja. Ovaj rad evocira sjećanja na Klimtovu i Schieleovu simboliku, stvarajući djelo koje izaziva kontemplaciju o životu, smrti i povezanosti čovjeka s prirodom. "Vaza s cvijećem" Vesne Zvonarević je djelo koje kombinira klasične motive s postimpresionističkim pristupom boji i teksturi, stvarajući snažnu vizualnu i emotivnu kompoziciju. Kroz bogatstvo tonova i dinamične poteze kista, umjetnik prenosi ne samo vizualni prikaz cvijeća, već i osjećaj radosti, vitalnosti i prolazne ljepote. Ova slika stoga evocira djela velikih majstora poput van Gogha i Cézannea, dok istovremeno zadržava vlastiti jedinstveni likovni izraz. "Ljubav u maslinjaku" je delo koje vješto koristi simboliku prirode kako bi izrazilo duboke ljudske emocije. Kroz kombinaciju realističnih prirodnih elemenata i apstraktnog prikaza ljubavi, slika odaje dojam mističnosti i univerzalne povezanosti. Vukan Polimac koristi tople boje i fluidne oblike kako bi stvorio vizualnu alegoriju ljubavi, koja je istovremeno čvrsta poput stabla i nježna poput lišća masline, evocirajući radove Klimta i Dalíja u svojoj složenoj simbolici. "Nokturno" Zvjezdane Žužić je apstraktna i ekspresivna kompozicija koja spaja spontane poteze i mrlje boje s detaljnim ornamentalnim oblicima, evocirajući osjećaj napetosti između reda i kaosa. Kroz upotrebu crno-bijele palete i apstraktnih elemenata, slika stvara atmosferu misterije i introspekcije, povezujući se s idejom noći i tišine. U kontekstu apstraktnog ekspresionizma i ornamentalizma, slika djeluje kao vizualna meditacija o unutarnjim procesima misli i emocija, gdje se složenost svijesti isprepliće s nepredvidljivom prirodom nesvjesnog.

"Bik" Žane Bašić-Zuccolo je snažna slika koja koristi realistički stil i monokromatsku paletu kako bi prikazala intenzivan trenutak pokreta i napetosti. Prikazujući bika u njegovoj punoj snazi i dinamici, Žana istražuje temu snage i sukoba, naglašavajući ljepotu i surovost životinjske moći. Kroz fokus na figuru bika, slika evocira klasične umjetničke prikaze životinja, ali s modernom, minimalističkom tehnikom koja naglašava formu i emociju. "Odraz u vodi (Kupa)" je pejzaž koji, iako realistički, uspijeva prenijeti snažan osjećaj povezanosti s prirodom. Kroz pažljivo promišljenu kompoziciju i naglasak na refleksiju svjetla i vode, Željka Podobnik stvara prizor koji poziva na kontemplaciju i mir. Slika se nadovezuje na tradiciju pejzažnog slikarstva, evocirajući radove impresionista i romantičnih slikara, dok istovremeno zadržava vlastiti emotivni pečat, prikazujući prirodu kao izvor duhovnog bogatstva. "Anonymous" Željke Šebalj Koštić je slojevita i simbolična slika koja prikazuje mračne aspekte digitalnog društva, anonimnost i manipulaciju u suvremenom svijetu. Kroz simbole poput maske, Rubikove kocke i paukove mreže, umjetnik istražuje teme identiteta, društvenih igara i složenosti života u doba tehnologije. Korištenjem akrila i vibrantnih boja, Željka stvara dinamičnu kompoziciju koja se uklapa u tradiciju simbolizma i suvremene kritičke umjetnosti, evocirajući radove umjetnika poput Banksyja i Magrittea.

  • Zvjezdana Žužić Nokturno, akril na platnu 40x40
  • Gordana Marijic U plićaku Komb.tehnika 100x70
  • Đurđica Pirkić Marina, Akril na platnu 40 x 50
  • Jasenka Smrekar Gomila Akril 35x49
  • Dušica Božić Pada snijeg akril 60x70
  • Lela Stanković Vuković Ljubavni žar Akrilne boje na platnu 40x30
  • Željka Šebalj Koštić Anonymous  akril na platnu 50x50
  • Pina Perović Vrijeme lavande  akril 40x50
  • Dubravka Smiljan Buđenje Ulje na platnu 60x40
  • Snježana Mayer Skale  akrilik na platnu 30x25
  • Hana Babić Sama  komb tehnika kolaž, akril 40x50
  • Irina Hrdelja Vatra u kosi akril na platnu 40x50
  • Jadranka Šlipogor Danasnji ručak  akril  60x50 cm
  • Ana Sušec Jesen - akril  40x40
  • Žana Bašić-Zuccolo Bik Akril na papiru 50 x 70
  • Rikarda Matić Cvjetni kub Akril na platnu, 70x50
  • Anica Gašpar suncokreti, ulje na atnu 40×50cm
  • Ljiljana Tršan_Vremenski putnik_tuš-akvarel-papir_50x35cm_2024.
  • Dražen Petrović Ruže s Jupitera Ulje na platnu 70 x 50 cm
  • Marijanka Omazec Potok Akril na platnu 80x50
  • Valentina Dujela C’est la vie’ Kombinirana tehnika na lesonitu 100x70 cm
  • Marija Tokić I to je ljubav akril 70x50
  • Oste Erceg Motivi Rakani ulje na platnu 5ox6o
  • Mira Čikardić majka i djetešce akril na platnu 50x60
  • Davorka Radocaj uhvati ritam kombinirana tehnika 40x30
  • Branka Zobenica Brod ulje na platnu 50 x 50
  • Danica Kustrak Jutro u vrtu Pastel 50x70
  • Vesna Zvonarević Vaza s cvijećem ulje na platnu, 38 x 46
  • Dijana Savić Makovi Akril na platnu 50x70
  • Vukan Polimac Ljubav u maslinjaku  ulje na platnu 50x70
  • Zeljka Podobnik - Odraz u vodi (Kupa)   akril na platnu  60x50

Prodaja slika Online

Tekstovi i fotografije na ovoj stranici vlasništvo su njihovih autora i nije dopušteno njihovo skidanje i upotreba bez odobrenja autora i bez navođenja linka stranice kao izvora.